Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Не митець, а мисткиня. Сім українських феміністичних брендів

Опубліковано

Модні світові бренди постійно випускають колекції одягу чи аксесуарів з феміністичними принтами або закликом до боротьби зі стереотипами. Не відстають у цьому і українські виробники. Поки одні ще досі скептично ставляться до фемінітивів членкиня, лікарка чи водійка, інші несуть фемінізм в маси.

Завдяки одягу, аксесуарам, шкарпеткам та навіть посуду бренди закликають боротись за рівні права. Тож пропонуємо вам познайомитись з ними.

1. Закодовані конвенції ООН від Zmist&Forma

Фото: zmistforma.com

“Одяг – це платформа для висловлення власних поглядів. Одяг – це незалежне медіа кожного”, – кажуть засновники соціально-свідомого бренду Zmist&Forma. Тому вони цитують на власному одязі витяги з міжнародних документів, конвенцій ООН. Бренд наголошує на цінності прав людини та порушує глобальні питання.

Крім того, разом з Академією кодування Zmist&Forma розробили дизайн футболок у вигляді програмного коду з текстом з конвенції ООН 1979 року про руйнування стереотипів щодо жінок. Цитати про рівність прав і жінок бренд написав на своїх футболках мовою програмування. Створили цю колекцію, щоб побороти стереотипи про те, що жінки не можуть працювати у сфері IT.

Читайте також: Ohueno та POHUY: шість українських виробників зухвалих речей

У колекції бренду є феміністичні футболки, худі та джемпери. Кожну деталь, тканину, нитки та фурнітуру пильно обирають і випробовують.

Ціна: футболки – 650 грн, худі – 1370 грн.

2. Одяг від The Devochki

Фото: thedevochki.com

Український портал The Devochki, що пише про проблеми, інтереси та прагнення жінок, випустив власну колекцію одягу. Видання підтримує феміністичний рух та боротьбу за права жінок, тому на світшотах, футболках, шкарпетках та екосумках вишили слово ”Фемінізм”.

“На речах вишите слово «фемінізм», адже вже набридло, що в українському суспільстві це слово досі погано сприймається. За допомогою нашого мерчу ми прагнемо зробити його видимим та більш звичним”, – каже головна редакторка Оксана Павленко.

Тут є і чорне худі – найзручніший одяг для зими, і жовтий світшот – якщо хочеться яскравості. Одяг пошитий на 92% з бавовни.

Ціни: худі – 1600 грн, шкарпетки – 100 грн.

3. Настільна гра для феміністок “Бути жінкою”

Фото: facebook.com/WomanGAME

Українські бренди проявлять свої феміністичні настрої не тільки в одязі, а і настільних іграх. “Бути жінкою” — перша в Україні настілка, яка допомагає боротися з гендерними стереотипами.

Гравці вживаються у роль героїнь з унікальними характеристиками та набором ресурсів, такими як час, енергія і підтримка. Вони рухаються ігровим полем, щоб зібрати ресурси, потрібні для досягнення особистих цілей. Наприклад, ви можете стати Марією, перед якою поставлено кілька цілей – налагодити вирощування ківі, розпочати експорт та налагодити туризм в області. У процесі гравці стикаються з ситуаціями, які можуть або допомогти, або перешкодити досягненню зазначених цілей.

Разом з цією грою можна або розважитись  з друзями та посміятись зі стереотипів, або провести тімбілдинг в організаціях та компаніях, або розказати про фемінізм та гендерну рівність старшим класам.

Ціна: 400 грн.

4. Білизна “не для нього, а для себе” від  fem.bra

Фото: facebook.com/fem.bra.ua

“Не змогла знайти зручний ліф для себе, тому створила власний”, – каже Катерина Лисенко, засновниця бренду fem.bra. Дуже часто виробники білизни запускають рекламу зі словами “наші вироби сподобаються твоєму чоловікові”. А як щодо жінок? Адже зазвичай така білизна є незручною та й носити її шкідливо.

Тому Катерина захотіла зробити щось якісне й важливе від жінок для жінок і створила білизну, яка має застібку спереду. Крім того, ліфи не мають кісточок, резинок, пушапів, поролону, синтетики, мережива. Цим бренд наголошує, що всі груди прекрасні такими, які вони є, який би досвід не пережили до того.

Читайте також: «Не для нього, а для себе» — як у fem.bra створюють феміністичну білизну

“Ми відшиваємо білизну зі стрейч-куліру найвищої якості: 95% бавовни і 5 % еластану. Тканина дає достатньо підтримки та не перетягує судини. Вона майже не розтягується й після прання приходить у форму” ,  – каже Катерина.

Ціна: 850-950 грн.

5. Шкарпетки з фемінітивами від Dodo Socks

Фото: dodosocks.com

Поетка, членкиня, мисткиня, менеджерка – деяким людям і досі складно прийняти фемінітиви. Сотні негативних коментарів, скепсису та навіть насмішок можна побачити у соціальних мережах з цього приводу. Та поки одні обговорюють, інші активно підтримують фемінізм та навіть створюють одяг з фемінітивами.

Всі знають відомий бренд шкарпеток Dodo Socks. У них можна знайти собі стильну пару з неймовірними яскравими принтами. Виробник також підтримує фемінітиви і створив пару Femme. Шкарпетки пошиті на 95% з бавовни та доповнять будь-який образ завдяки своєму яскраво-рожевому кольору.

Ще один бренд шкарпеток  Clew виготовив пару  з принтом “Та краще б дитину завели, а не собаку!”. Це білі класичні шкарпетки з такими вже знайомими і набридливими запитаннями.

Ціна: 80 грн.

6.  Morra Ceramics – феміністичними можуть бути навіть тарілки

Фото: facebook.com/morraceramics

“Кераміка, виготовлена двома феміністками”, – кажуть Настя та Яна, засновниці бренду Morra Ceramics. За словами дівчат, зараз ринок кераміки досить консервативний, ніхто не готовий до яскравих висловлювань. Та вони готові, тому створюють нетиповий посуд.

Morra Ceramics випустив феміністичну колекцію – тарілки різних розмірів з круглим написом “Feminist”. Крім того, в асортименті цього бренду є посуд, на якому зображені жіночі статеві органи та груди.

Читайте також: Сучасна українська кераміка: топ-8 українських виробників посуду

Через свою кераміку дівчата говорять про проблеми об’єктивізації жіночого тіла, табуювання відкритої розмови про жіночу сексуальність і менструацію, а також про сором, який відчувають люди до своїх статевих органів та тіла.

Крім того, дівчата ще виготовляють холдер для зберігання менструальних чаш.

Ціна: від 250 до 500 грн. 

7. Mavka – футболки проти насильства

Фото:f acebook.com/mavka.clothing

“Кожна четверта жінка в Україні зазнає насильства. Поки через такі фрази  “б’є, значить любить”, “милі сваряться – тільки тішаться”, “не вносити сміття з хати”, зручно виправдовувати кривдників і не помічати страждань жертв. А багато хто засуджує і звинувачує, що вона сама вина”, – розповідає засновниця бренду одягу Mavka.

Тому на підтримку жінкам команда бренду минулого року створила капсульну колекцію футболок, які показують позицію жінок. На одязі зображені принти на теми, про які соромляться говорити – “Всі люди – сестри”, “Пам’ятай звідки ти” і т.д.

Футболки виготовлені на 80% з котону. Зараз вони є в наявності, але про розмір варто запитати у виробника.

Ціна: 450 грн.

Суспільство

“Щоденник нареченої Христа”: документальний фільм про черниць зʼявився на Takflix

Опубліковано

Фільм Марти Смеречинської побудований на основі дворічних спостережень за життям понад 100 українських дівчат-черниць у сучасному греко-католицькому монастирі на заході України.

Про це повідомило Divoche.media.

Про фільм

Повнометражна стрічка режисерки Марти Смеречинської ґрунтується на дворічних спостереженнях за життям понад сотні українських дівчат-черниць у сучасному греко-католицькому монастирі на заході України. Серед них також була молодша сестра режисерки, Настя. Марта Смеречинська вивчає цю спільноту, взаємодіє з черницями та розвиває нові стосунки із близькою людиною.

Читати також: Послуга ОСББ в Київ Цифровому стала переможницею міжнародної технологічної премії

Фільм “Щоденник нареченої Христа” отримав дві нагороди на фестивалі Ukrainian Doc Preview Docudays UA 2020: East Silver Caravan Award та DOK Leipzig Award. Презентація стрічки відбулася на Marché du Film — Festival de Cannes у рамках секції Cannes Docs. Зараз його можна переглянути у всьому світі з англійськими субтитрами.

Онлайн-кінотеатр Takflix передасть 10% з кожного квитка фонду “Повернись живим”, ще 50% — творцям кіно. Дивитися «Щоденник нареченої Христа» можна тут

Нагадаємо, що в Київ Цифровому запустили опитування щодо перейменування вулиць.

Також ми повідомляли, що в Києві покажуть фотовиставку про знищену росією українську культурну спадщину.

Фото: Щоденник нареченої Христа

Читати далі

Суспільство

В Києві в ботсаду зацвіли півонії: фото

Опубліковано

У ботанічному саду імені Гришка квітковий рай. Бузок уже вибухає яскравим цвітом, а недавно розцвілися півонії.

Про це повідомили на офіційній сторінці ботсаду в інстаграмі.

Головним партнером бузку є півонія деревовидна, яка квітує одночасно з бузком. Це дозволяє підкреслити враження від квітування бузку та заповнити сад барвами та ароматом. Квіти півонії деревовидної мають діаметр близько 30 см, що сприяє підсиленню інтенсивності загальної кольорової палітри.

фото: ботсад
фото: ботсад
фото: ботсад
фото: ботсад

Фото: У Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині Донеччини й Луганщини

Про устрій дендрарію в ботсаду

Сезонність та динамічність парку можуть проявлятися найбільш повно, коли певні його ділянки, завдяки великій кількості квітучих рослин, перебувають у центрі уваги, а потім змінюють своє положення. Концентрація на певних ділянках одночасно цвітучих рослин дозволяє викликати у відвідувачів сильні емоційні враження. Цей прийом успішно використовував Леонід Іванович при створенні дендрарію. Кожного сезону тут відвідувачів очікує нова композиція барвистих квітів і листя.

У травні у сирингарії розцвітає понад півтори тисячі кущів бузку і деревовидних півоній.

Нагадаємо, що в Україні анонсували безоплатні курси англійської мови для ВПО.

Також ми повідомляли, що коргі Лакі з України став моделлю для пам’ятника королеві Єлизаветі II в Англії

Фото: ботсад

Читати далі

Суспільство

В Дніпрі запрацювала дитяча залізниця: ціни та розклад

Опубліковано

Сьогодні, 4 травня, під звук станційного дзвону розпочався літній сезон на найстарішій в Україні і другій за віком у світі дитячій залізниці.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Дніпровська дитяча залізниця, відкрита у 1936 році, припиняла рух поїздів лише у кілька разів: під час Другої світової війни, карантину та у перший рік широкомасштабного вторгнення.

650 юних залізничників з Дніпра під наглядом інструкторів будуть керувати поїздами, перевірятимуть стан колійної мережі, працюватимуть в якості дикторів, касирів та чергових на станціях.

Читати також: В Київ Цифровому запустили опитування щодо перейменування вулиць

Подробиці

Дніпровська дитяча залізниця працюватиме:

  • у травні, вересні та жовтні – у вихідні дні з 10:00 до 18:00;
  • у літні місяці – щоп’ятниці з 12:00 до 18:00,  у вихідні дні з 10:00 до 18:00.

Вартість дитячого квитка – 50 гривень, дорослого – 62 гривні.

Адреса: м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 95д.

Нагадаємо, що послуга ОСББ в Київ Цифровому стала переможницею міжнародної технологічної премії.

Також ми повідомляли, як військовому отримати відпустку закордоном.

Фото: Укрзалізниця

Читати далі